Call centar
  • 0
    Korpa je prazna.
Somuni

Somuni

Somuni500 g brašna
4 dl vode
kašika ulja
15 g suvog kvasca
soli po ukusu

Izmešajte suve sastojke,pa dodajte mlaku vodu i ulje. Mesite dok ne dobijete lepljivo testo. Prebaciteu posudu koju ste podmazali s malo ulja i prekrijte krpom dok ne naraste.
Premesite preklapajući testo k sredini, pa ga okrenite naopačke. Ostavite da narasta oko pola sata, pa ponovite preklapanje.
Zagrejte rernu na 250 stepeni. Testo nožem rasecite na manje komade, pa pažljivo oblikujte somune debljine oko 1,5 cm pazeći da ne istisnete mehuriće.
U tepsiju stavite papir za pečenje, izbockajte somune čačkalicom i pecite 15-25 minuta.

Izvor: Stvar Ukusa

Komentari

0
Komentara

Pošalji komentar

Imaš na raspolaganju 1000 karaktera

Komentari

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.
Koristimo kolačiće za personalizaciju sadržaja i oglasa, pružanje funkcija društvenih medija i analiziranje saobraćaja.
Koristimo kolačiće za personalizaciju sadržaja i oglasa.